Strona: Studenci Inżynierii Medycznej w Przyrodniczo-Medycznym Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Rzeszowskiego / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

2017-02-25

Nowo powstałe koło naukowe X-med działające przy Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej PRz nawiązało współpracę z kołem naukowym Młoda Elektroradiologia  Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ramach tej współpracy przy wsparciu władz Wydziału Medycznego i Przyrodniczo-Medycznego Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Rzeszowskiego studenci trzeciego roku Inżynierii Medycznej mieli okazję zapoznać się możliwościami badawczymi jakimi dysponuje Przyrodniczo-Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych zbudowane przy Wydziale Medycznym UR.

Pomysłodawcą i inicjatorem tej współpracy był prof. Sławomir Miechowicz: dzięki kontaktom wśród radiologów, a w szczególności z prof. Andrzejem Urbanikiem możliwa taka wizyta. W jej trakcie  Młodzi Elektroradiolodzy z uniwersyteckiego koła naukowego oprowadzali po nowoczesnych pracowniach naukowych, objaśniali działanie i zastosowanie znajdujących się tam działanie urządzeń diagnostycznych. Oprócz, najnowszych urządzeń diagnostycznych znajdujących się w Centrum studenci obejrzeli również starsze urządzenia będące eksponatami ekspozycji urządzeń do obrazowania utworzonej przez prof. Andrzeja Urbanika. Ostatnia część wizyty studentów zakończyła się znakomitym wykładem pt. Radiologia w pigułce wygłoszonego przez prof. Andrzeja Urbanika.

Mamy nadzieję, że zapoczątkowana w ten sposób współpraca zaowocuje pomysłami i projektami badawczymi, dzięki którym rzeszowscy studenci będą mogli realizować swoje pasje i plany zawodowe. Jednocześnie dziękujemy serdecznie prof. Arturowi Mazurowi, Dziekanowi Wydziału Medycznego UR, prof. Jackowi Tabarkiewiczowi, Dyrektorowi Centrum za umożliwienie zapoznania się z Centrum oraz prof. Andrzejowi Urbanikowi i Dyrektorowi Administracyjnemu Centrum Robertowi Zawilikowi za poświęcony czas.