Strona: Konferencja "Autostrada w przyszłość" / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Konferencja "Autostrada w przyszłość"

2023-12-15
, red.  Urszula Bednarz
Uczestnicy wydarzenia

W dniu 13.12.2023 roku na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się konferencja "Autostrada w przyszłość" zorganizowana dla uczniów szkół średnich w ramach Politechnicznej sieci Via Carpatia.

Inicjatorami tej konferencji była prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, prof.Prz oraz dr inż. Marzena Kłos, prof. PRz, która jest koordynatorem projektu Politechnicznej sieci Via Carpatia w obszarze kształcenie.

W konferencji udział wzięli uczniowie z podkarpackich szkół średnich: Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, Zespołu Szkół nr 3 w Rzeszowie, Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie i Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.

Pracownicy naszego wydziału aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Dr Krzysztof Piejko wygłosił wykład zatytułowany "Pi razy oko, czyli czym liczba π różni się od innych stałych”. Natomiast dr Sławomir Wolski, prof. PRz przedstawił wykład pt."Obrazowanie w diagnostyce medycznej”. Ponadto dr hab. inż. Tomasz Więcek, prof PRz oraz drJan Mamczur przeprowadzili pokazy z fizyki zatytułowane "Fale i dźwięki”. Oprócz wymienionych wykładów i pokazów na koniec konferencji odbyły się pokazy z chemii zatytułowane "Widowiskowa chemia" przeprowadzone przez prof. dr hab. inż. Wiktora Bukowskiego i studentów z Koła Naukowego Studentów Chemii „ESPRIT”.

Uczniom bardzo podobały się zarówno wykłady jak i widowiskowe pokazy. Konferencja była okazją do promocji naszej uczelni i mamy nadzieję, że wśród jej uczestników są nasi przyszli studenci.