Strona: V konferencja edukacyjna „Innowacje w edukacji” / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

V konferencja edukacyjna „Innowacje w edukacji”

2023-12-11
, red.  Sławomir Wolski

Pracownicy i studenci Wydziału MIFS wzięli czynny udział w V Konferencji Edukacyjnej pt. Innowacje w edukacji (https://strefainnowacji.edu.pl). Wydarzenie odbywało się w Łańcucie w dniach 30.11-01.12.2023r. Tematem przewodnim tej edycji konferencji jest „wykorzystanie sztucznej inteligencji w edukacji” a co za tym idzie, poszerzenie informacji na temat możliwości adaptacyjnych systemów nauczania, personalizacji procesu edukacyjnego oraz wykorzystania algorytmów do tworzenia indywidualnych ścieżek uczenia się.

Nasz Wydział na w/w konferencji był licznie reprezentowany. Dr Małgorzata Wołowiec-Musiał, prodziekan ds. kształcenia, w sesji warsztatowej dla nauczycieli przedstawiła wykład pt.  W krainie szyfrów, czyli krótka historia kryptologii.

Specjalny panel wykładowy związany ze sztuczną inteligencja i przetwarzaniem obrazów dedykowany dla uczniów szkół średnich poprowadzili pracownicy i studenci WMiFS. Wykład pt. Sztuczna inteligencja – jak komputer rozpoznaje obrazy wygłosił dr Marcin Kowalik, o tworzeniu się obrazów w tomografie komputerowym opowiedział dr Sławomir Wolski, prof. PRz, a studenci reprezentujący koło naukowe  Machine Learning: Aldona Świrad oraz Jakub Kryczka przedstawili referaty pt.  Jak działają sieci neuronowe? oraz AI od strony hardware’owej.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko koła naukowego X-med, gdzie studenci pod opieką mgr inż. Wiktorii Wojnarowskiej prezentowali możliwości zastosowania współczesnej technologii w medycynie.

Zakończenie części „uczniowskiej” konferencji zostało uświetnione pokazami z fizyki, które poprowadził dr hab. Tomasz Więcek, prof. PRz w asyście studentów koła naukowego Foton.

Specjalne podziękowanie za zaangażowanie i współpracę przy organizacji V Konferencji Edukacyjnej – Innowacje w Edukacji dla naszego Wydziału na ręce prodziekana ds. rozwoju, dr Sławomir Wolskiego złożył Wojewódzki koordynator ds. innowacji Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, p. Marek Kondziołka.

Wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie serdecznie dziękujemy.