Strona: Wykłady otwarte dla uczniów szkół średnich w ramach projektu Via Carpatia / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Wykłady otwarte dla uczniów szkół średnich w ramach projektu Via Carpatia

2023-12-19
, red.  Sławomir Wolski

Za nami kolejny kwartał wykładów otwartych i zajęć dla uczniów , które były organizowane przez WMiFS w ramach w ramach projektu pn. „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego– zadanie 1: Z Technikum na Politechniki.

Wykłady akademickie dedykowane dla uczniów szkół średnich poprowadzili w tym semestrze m in. Dr Janusz Dronka, dr inż. Marcin Kowalik, dr hab. Andrzej Włoch prof. PRz, dr Tomasz Masłowski, dr Dorota Jakubczyk prof. PRz, dr Wioletta Bednarska-Buczek, dr inż. Łukasz Dubiel, dr Leszek Pyziak oraz dr Sławomir Wolski prof. PRz. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów z Podkarpacia, specjalnie przyjeżdżali na nie m. in. uczniowie z Jasła, Dębicy, Łańcuta, Sędziszowa Małopolskiego.

Ogółem w ramach wykładów i zajęć laboratoryjnych organizowanych przez WMiFS Politechnikę Rzeszowską odwiedził  około 500 uczniów. Wszystkim wykładowcom serdecznie dziękujemy.