Strona: Wykłady z matematyki w IV LO / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Wykłady z matematyki w IV LO

2022-06-18

W dniach 10  oraz 13 czerwca bieżącego roku odbyły się wykłady z matematyki dla uczniów IV LO w Rzeszowie. Wykłady w liceum poprowadził  dr Janusza Dronka z Zakładu Topologii i Algebry z Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.

Głównym tematem zajęć była metoda szufladkowa, zwana również zasadą szufladkową Dirichleta. Dr Dronka przedstawił wykorzystanie tej metody do rozwiązywania zadań geometrycznych, zadań z podzielności liczb i to zarówno w wersji zadań konkursowych, jak i olimpijskich.

Dodatkowo uczniowie poznali wiele ciekawostek o liczbach zespolonych i funkcjach charakterystycznych .

Wykłady cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Ciekawy sposób prowadzenia zajęć zachęcał uczniów do aktywności w rozwiązywaniu przedstawianych problemów. Uczniowie wyrazili chęć kontynuowania podobnych zajęć w przyszłym roku szkolnym.

My również mamy nadzieję na spotkanie z uczniami na wykładach w przyszłym roku szkolnym  zarówno w murach szkoły jak i zapraszamy na wykłady do naszej uczelni.